Hlavní stránka » 2010, Doporučujeme, Nissan, Novinky

Nissan Juke – designová revoluce?

2 komentářů

nissan-jukePřestože by to nikdo nečekal, ale vzhled koncepčního vozu Qazana se dostane do výroby. A to pod jménem Nissan Juke. Tento nový model bude oficiálně představen na letošním Ženevském autosalonu. Juke se snaží jít stejnou nevyšlapanou cestičkou jako Qashqai.

Cestou netypického vzhledu, po kterém se každý na ulici otočí. Stejně jako Qashqai , je i Juke zástupcem segmentu SUV, takže se nebudete muset bát vyjet občas do přírody. Překvapivě drtivá většina majitelů vozů SUV nikdy nevyjede do terénu, přestože by mohli.

Jak bylo zmíněno výše, tak nový Juke pochází z konceptu Qazana (více na Koncepty.cz). Ten byl představen v roce 2009 taktéž na Ženevském autosalonu. Původně měl být tento koncept pouze ukázkou kvalit designérů automobilky Nissan. Ale nakonec se tento vůz objeví na silnicích, přestože pod jiným jménem.

Jelikož Juke vychází ze stejné filozofie jako Qashqai, tedy vytvářet naprosto nové hodnoty a netradiční designy, tak se předpokládá velký zájem o tento nový model. Nissan Juke se bude vyrábět v továrně Sunderland (Anglie) kde se vyrábí také ostatní „evropské“ modely jako Micra, či Qashqai.

Pod kapotou můžeme naleznout tři možné pohonné agregáty. Jsou jimi 1,5 dCi, 1,6i, a 1,6i Turbo. Poslední zmiňovaný motor bude opatřen přímým vstřikem paliva a přeplňováním pomocí turbodmychadla. Technicky znalé čtenáře může zaujmout také proměnlivé časování sacích i výfukových ventilů, nebo speciální úprava povrchu stavítek ventilů a vačkových hřídelů. Tato úprava spočívá v pokrytí povrchu mikroskopickou vrstvičkou uhlíku, pomocí technologie nazvané „diamond like carbon“.

Nissan Juke by se měl začít prodávat ke konci letošního roku (2010). Snad se tedy tento skvost objeví na silnicích i u nás. Tento nový model je zaměřen převážně na řidiče mladší 40 let. Ale kdoví, třeba se u starší generace najde dostatek odvážlivců pořídit si automobil, který jen tak někdo nepřehlédne.

Zdroj: Conceptcarz.com

2 komentářů »

  • lucanka říká:

    Doufám že Nissan nasadí nějakou příjemnou cenu, protože pak bych mohla pokusit manžela přemluvit, aby obnovil náš vozový park O:)

  • MíšA L. říká:

    Nissana Juka jsem viděla v ženevě a že by mě zaujal to jistě ne. Zvláštními proporcemi jistě oplývá, ale jinak není tak hezký jako na fotkách uvedených výše. Samozřejmě beru v potaz, že ne každý může sdílet můj názor

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.