Hlavní stránka » 2010, Honda, Novinky

Honda CR-Z – ekologické sportovní kupé?

28 února 2010 10 023 zobrazení Žádný komentář

Honda CR-ZJak bylo předvídáno, tak se stalo. Koncept CR-Z se bude sériově vyrábět. Co je vlastně ten CR-Z? Jedná se o nový hybridní model asijské automobilky Honda, který vychází z konceptu CR-Z (více na Koncepty.cz) z roku 2007. Tedy po 3 letech po uvedení prototypu je tu sériová verze a vypadá pěkně nabroušeně.

Znaky nového Cé-er-zetka jsou velmi futuristické tvary, které se však od původního konceptu výrazně pozměnily. Minulý rok byla totiž představena předsériová verze, která je prakticky totožná s tou, která zanedlouho bude vyjíždět z výrobních linek.

Toto sportovní kupé s nádechem „ekologie“ (v podobě hybridního systému IMA) by se mělo dostat na trhu v polovině tohoto roku, tedy kolem května 2010.

Pod kapotou tohoto pseudo sporťáku nalezneme benzinový motor (4válec) se zdvihovým objemem 1,5 l. Ten je kombinován s elektromotorem, který je umístěn mezi spalovacím agregátem a převodovkou. Tyto dva motory jsou ještě zaštítěny hybridním systémem Honda IMA, který se stará o celý průběh motor managementu (řízení motoru). Bohužel celkový výkon této soustavy je 122 koní, což je poměrně málo na sportovní kupé.

Honda CR-Z má integrováno elektronické nastavení motoru a podvozku, které má 3 módy. Úkolem pro první mód je dosažení co nejnižší spotřeby (5 l/100 km). Opakem je druhý mód, který jistě spálí více paliva, avšak s co nejvyšším výkonem. Třetí mód je kompromisem mezi prvními dvěmi. Tento systém upravuje reakci motoru na sešlápnutí pedálu, otočení volantu, či funkci klimatizace.

Honda CR-Z měl být zlomový sportovní vůz mezi hybridy, avšak nabízí pouze polovičaté řešení. Nebo jde pouze o nepochopení smýšlení automobilky Honda, stejně jako se stalo u modelu Insight? Ten je veřejností považován jako soupeř Toyoty Prius, přestože svým zaměřením míří spíše k méně movitějším řidičům.

Zdroj: Autoblog.com

Podobné články:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.