Hlavní stránka » Kia

Drahá Kia Sorento v našem hledáčku

Žádný komentář

Sorento Kia

Kia Sorento (nová generace) je velice blízko klasickému městskému SUV – tento název se zažil v době, kdy spoustu řidičů zjistilo, že se svým novým „užitkovým vozem do terénu“ nikdy nevyjedete mimo zpevněné silnice. Jejich vozy mají sice silnější oplastování podvozku, vyšší světlou výšku, bytelnou karosérii… ale přesto je používají pouze pro jízdu ve městě.

Oproti minulé generaci Sorenta zde zmizel nosný rán, což byl poslední pozůstatek z terénního vozu – díky této úpravě je auto o 200 kilo lehčí.

Interiérové orgie

U multifunkčního volantu potěší, že má menší průměr, takže se v rukou lépe drží i těm, kteří od pána boha nedostali silnou muskulaturu. Dostatek prostoru pro cestující zajišťuje dlouhý rozvor přední a zadní nápravy – komfort si užije tedy nejenom řidič, ale i ostatní.

Do zavazadlového prostoru o objemu 531 litrů se vejde dostatek zavazadel i pro delší cestování – klidně si se Sorentem vyjeďte na 2 týdny do rakouských Alp a budete maximálně spokojeni. Potřebujete ještě více úložného prostoru? Jednoduše sklopte zadní sedadla a vytvořte tak volnou ložní plochu o objemu až 1 546 litrů – což je rozhodně úctyhodná číslovka.

Hodně muziky za málo peněz

Za nás (redakci magazínu Seriovky.cz) nabízí nové Sorento „hodně muziky za málo peněz“. A to i v porovnání s konkurenčními vozy v segmentu městských SUV.

U jiných vozů byste čekali těžko světlomety s technologií xenonů, přístup do vozu bez použití klíčů a parkovací kamera? Řidiči si díky například zmíněné kameře ušetří hodně starostí a mnohdy i peníze. Pro ty, kteří nepoznají, že venku prší (v nadsázce) je ve voze instalován dešťový a světelný senzor, který dle množství kapek na čelním skle reguluje stěrače.

Novinkou u značky Kia je automatická kontrola tlaku v pneumatikách. Neustále je tlak monitorován ve všech 4 pneumatikách – díky této užitečné vlastnosti palubního systému můžete mnohdy předejít nebezpečným kolizím.

Kia Sorento svěží a nová

Další novinkou u této generace Sorenta je čtyřválcový naftový motor s přeplňováním – zdvihový objem je 2,5 litru a použitá technologie motoru je CRDi. Maximální výkon motoru je 125 kW.

Co se nám na novém Sorentu líbí? Veliký úložný prostor, úsporný motor a jednoduchá ovladatelnost i pro začátečníky. Kdo bude hlavní cílovkou daného vozu? Dle nás především rodiny. Konkurencí vozu může být například český Yeti z mladoboleslavské automobilky Škoda. Sorento s motorem CRDi o objemu 2,5 litru (a výbavou Active) pořídíte už od ceny kolem 800 000 Kč.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.