Hlavní stránka » 2010, Citroen, Novinky

Citroen DS3 – nová stylovka přijíždí na trh

3 komentářů

Citroen DS3Citroen uvedl na trh sériových vozů stylovku, která se dá s trochou představivostí porovnávat s automobily MINI, či novým Fiatem 500. Tímto trendy vozem je Citroen DS3, vycházející ze stejnojmenného konceptu DS3 Inside. Ten byl představen v roce 2009 na autosalonu v Ženevě, při příležitosti oslav 90. výročí narozenin Andrého Citroëna (zakladatel automobilky Citroen). Díky změně designu a směřování automobilky Citroen, mohl vzniknout i tento módní automobil.

Co je na něm módního a trendy? Samotný design vozu je poměrně neotřelý a sám o sobě si jistě najde své příznivce. Avšak až množství laků karoserie, či střechy a doplňků z něj dělá „módní stylovku“. Takže tento automobil hraje hlavně na strunu slečnám a dívkám. Přesto i muž si jistě dokáže „namíchat“ design vozu Citroen DS3 tak, že by se za něj nemusel stydět před partou kamarádů.

Úpravám vzhledu se tedy meze prakticky nekladou. Vždyť která automobilka vám nabídne na výběr z 38 kombinací laků karoserie a barvy střechy. Střechu lze také individualizovat pomocí šesti samolepicích folií rozličných designů (Urban Tribe, Onde, Zebra a Perle).

Jenže takováto paleta barev Citroenu nestačí. Takže nabízí jako doplňkovou službu sladit barevnost prvků interiéru s lakem karoserie. Vaší kreativitě brání pouze 6 odstínů, které lze využít pro interiérové prvky. Nesmíme však zapomenout celý tento mix okořenit ještě 12 typy kol.

Že vám to nestačí? Jsou v přípravě také limitované edice ve spolupráci se špičkovými designéry a módními návrháři. Za zmínku jistě stojí verze od Yves Saint Laurent s výrazným červeným lakem, stříbrnými lištami dveří a znakem této proslulé společnosti na střeše.

Rozměry vozu (délka 3,95 m, výška 1,46 a šířka 1,71) nasvědčují, že Citroen DS3 si oblíbí hlavně naše manželky, kterým se v něm bude dobře parkovat. Rozhodně se jedná o městský automobil, protože zavazadlový prostor dokáže pojmout jen 285 l.

Mezi pohonnými agregáty Citroenu DS3 budou na výběr jak naftové, tak benzínové motory. Přesněji řečeno se bude jednat o 2 naftové motory HDI o výkonech 90 a 110 koní a 3 benzínové agregáty o výkonech 95, 120 a 150 koní. Poslední motor (výkon 150 koní) je přeplňovaný turbodmychadlem. Točivý moment je přenášen na kola přes 5-6 stupňové manuální převodovky. V nabídce však budou i automatické převodovky.

V přípravě je také 1000 limitovaných kusů „závodní“ verze Citroenu DS3 s přídomkem Racing. Pouze 1 tisíc vozů bude vyvedeno v černo/oranžovém provedení, s upravenou tvrdostí podvozku a novým výkonným přeplňovaným benziňákem o objemu 1,6 litru a výkonu 200 koní. Bohužel se jedná o limitovanou edici, protože by se jistě našlo více zájemců.

Zdroj: Carmagazine.co.uk, Autoblog.com

3 komentářů »

  • Petruška říká:

    Tak kdyby mi tohle stálo před domem a říkalo mi to „Paní“ tak bych se jistě nezlobila:) Myslím že bych dala přednost DS3 před MINI, než 500.

  • Dani říká:

    Nemůžu něž souhlasit, protože třeba miniíky potkávám neustále, ale za takovýmhle autem by se otočil jistě chlap jak je nezvyklé. Teď ještě jestli Citroen zavede příjemnou cenovou politiku, nebo jestli bude chtít z DS3 vyždímat vše, co půjde.

  • patrik říká:

    jo je to opravdu dost good auticko predpokladana cena se ma pohybovat kolem 600 000kc.cetl sem na to recenzi.a jen si to chvalili.moc hezkej mazlik!!!

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.