Hlavní stránka » Komerční články

Autofólie využijí i majitelé sériových automobilů

23 dubna 2014 2 181 zobrazení Žádný komentář

Zatmavená okna, tolik častá u upravovaných či dražších automobilů, nemusí mít pouze majetní řidiči. Jejich výhody mohou využít v podstatě všichni, kteří chtějí ochránit lak svého vozu, popřípadě změnit barvu jeho karosérie.

Změna barvy automobilu

Chcete, aby vaše Volvo S60, Ford Ka, Mercedes SLS (nebo jakékoliv jiné auto) mělo jinou barvu? Proč byste hned měli volat lakýrníka? Stačí změnu barvy laku vyřešit pomocí 3D autofólie. Kromě násobně nižší ceny (než u celo-nástřiku) mají fólie tu výhodu, že zvyšují ochranu základního laku. Tím prodlouží jeho životnost a udrží vyšší hodnotu automobilu.

Nanesení autofólie

Pro změnu barvy laku je nutné povrch vozu odmastit a zbavit veškerých nečistot, aby autofólie se jednoduše a rychle nanášela a měla dlouhou životnost.

Fólie se šetrně nanese na lak automobilu a díky své tloušťce ho ochrání proti kamínkům, štěrku, kroupám a dalším drobným útočníkům. Ti mohou nenávratně poškodit lak a tím snížit hodnotu celého vozu.

Jak vybrat správnou fólii

Při výběru vhodné autofólie je důležité se nechytit na první výhodnou nabídku. Server Glassgarant.cz sepsal užitečný článek pro všechny motoristy o levných autofóliích, které se nevyplatí kupovat.

Při volbě vhodné fólie se nemusíte omezit jen barevným odstínem – pro některé typy automobilů se hodí i fólie s imitací karbonu. Doporučujeme je však používat s rozumem – například jen pro drobné prvky jako zpětná zrcátka, spoilery, popřípadě kapotu. Například „závodní“ model Citroen DS3 Racing využívá imitace karbonových vláken v interiéru – můžete se inspirovat od něj v decentní aplikaci „carbonu“.

Ochrana vozu

Autofólie na skla jsou vhodným doplňkem i pro levnější typy osobních vozů. V běžném prodeji je mají především dražší modely automobilových značek – zajišťují diskrétnost (lidé z vnějšku nevidí dovnitř vozu) a mohou snížit šanci na vykradení vozu (případný zloděj nevidí dovnitř).

Autofólie mají i další výhody:

  • zajišťují vyšší míru komfortu,
  • chrání cestující proti UV záření,
  • zvyšují odolnost potaženého okna,
  • zabezpečení optimální teploty v automobilu.

Potažení autofólií se doporučuje především pro boční okna, která nejsou chráněná proti slunečnímu záření – mnohá přední okna mají integrovaný stíněný pruh v horní části, který snižuje zátěž řidičova oka při řízení ve slunečném počasí. Pokud by vás zajímal konkrétní postup při nanášení autofólie na automobil, doporučujeme vám tento článek:

http://www.glassgarant.cz/jak-probiha-lepeni-autofolii/

Pro autoskla se používají speciální protisluneční antireflexní potahové fólie, u kterých je na výběr několik úrovní ztmavení a mnoha odstínů. Ztmavení (propustnost) okna je udáváno v číslech v rozmezí 5 až 60 %

Zdroj foto: Glassgarant.cz